Stāstu grāmata “Nenotikusi mīlestība”

111021.jpg

Tie ir desmit skaisti, smeldzīgi stāsti par mīlestību. Katrs ataino skumjo vai brīnišķo patiesību, ka mīlestība ir sāpes un svētlaime vienlaikus. Nav iespējams viens bez otra. Tomēr es zinu, ka cilvēki nekad nepārstās mīlēt. Kaut neskaitāmas reizes vīlušies, raudājuši par neatbildētām jūtām, ilgojušies, cerējuši un grimuši izmisumā, mēs tik un tā mīlēsim. Jo ne jau prieka dēļ kāds mīl. Mīlestība liek just, ka dzīvojam. Bez tās mēs esam tikai šķindoši zvārguļi vējā.

Šie ir stāsti, kuri visdažādāko iemeslu dēļ nebeidzas ar tradicionālo „happy end”. Cik stāstu gan dzīvē tā beidzas? Tādēļ tas vārds nosaukumā — nenotikusi. It kā jau nepareizi. Patiesībā mīlestība ir un līdz ar to arī notikusi. Bet kaut kā ne līdz galam. Katru reizi kaut kā mazliet pietrūkst. Un īstenībā jau visi stāsti par mums ir nenotikuši. Jo tad, kad mūsu dzīve ir notikusi, tā ir beigusies.

Izdevniecība Zvaigzne ABC par grāmatu raksta: ”Latviešu rakstnieces, romāna “Liktenīgā atgriešanās” autores pirmais stāstu krājums, kurā psiholoģiski dziļi, daudzveidīgi un pārsteidzoši tēloti dažādi likteņi un likteņu samezglojumi. Ikkatrs stāsts ir kāds mīlasstāsts, īpašs notikums cilvēka dzīvē. Un neatkarīgi no tā, vai to piedzīvo no bērnu nama izbēgusi pusaudze vai pensionēts kapracis, tas liek izdarīt grūtu izvēli, pēc kuras atpakaļceļa vairs nav. Romantiska un skaudra grāmata.”

Viena doma par “Stāstu grāmata “Nenotikusi mīlestība”

  1. 🙂 Izlasīju grāmatu tikai pirms pāris stundām, tāpēc laikam jau nebūs diez cik pārdomāti.

    Man patika! Bija jau, kur piesieties, tomēr bija arī kaut kas tāds (patiesībā vairākas lietas!), ko es jau sen (un varbūt nekad) nebiju redzējusi, latviešu literatūrā jau nu noteikti ne.
    Tie stāsti tādi vienkārši. Viegli – bez liekvārdības! Tas bija tik forši – beidzot lasīt grāmatu bez caku cakām, margojumiem un metaforām uz katra soļa, kas kopumā mēdzot būt ļoti augstvērtīgi, bet pārsvarā ir tiešām nogurdinoši.
    Daži stāsti gan nelikās tik labi, bet citus lasot likās – velns, ja es tā mācētu… 🙂

    Tā nu mans drūmais skats uz latviešu oriģinālliteratūru kļuva tāds kā gaišāks. :))

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s