Stāstu krājumi

Vēl viena diena

Krājumā “Vēl viena diena” iekļautie desmit stāsti katrs ir kā suverēna pasaule, bet visi kopā veido vienotu kompozīciju gluži kā planētas – Saules sistēmu. Katrs stāsts atšķiras no pārējiem ar tēlu izvēli, to runasveidu, ar krāsu, skaņu, garšu pasaules tēlojumu, bet visus vieno ļoti spēcīgs motīvs, vibrējošs krājuma “nervs”: māju un tuvības meklējumi mūsdienu nedrošajā, saraustītajā pasaulē. Stāstiem piemīt tikpat īpaša noskaņa kā vēla rudens vakaram siltā istabā, kur omulīgi sprakšķ kamīns, vai ziemīgam un spirgtam rītam piesnigušā dārzā.

Mūsdienīgu dizainu krājumam veidojusi māksliniece Krista Jūlija Kreišmane; elegantais noformējums padara šo grāmatu arī par gaumīgu dāvanu.

Zvaigzne ABC


Nenotikusi mīlestība

Stāstu krājums “Nenotikusi mīlestība – tie ir desmit skaisti, smeldzīgi stāsti par mīlestību. Katrs ataino skumjo vai brīnišķo patiesību, ka mīlestība ir sāpes un svētlaime vienlaikus. Nav iespējams viens bez otra. Tomēr cilvēki nekad nepārstās mīlēt. Kaut neskaitāmas reizes vīlušies, raudājuši par neatbildētām jūtām, ilgojušies, cerējuši un grimuši izmisumā, mēs tik un tā mīlēsim. Jo ne jau prieka dēļ kāds mīl. Mīlestība liek just, ka dzīvojam. Bez tās mēs esam tikai šķindoši zvārguļi vējā.

Zvaigzne ABC