Jana lasa grāmatas

Divi Ingunas Dimantes romāni augustam

Par Ingunas Dimantes romāniem “Komjaunietes pūra nauda” un “Skaistuma impērija”.

Ticiet man

JP Delaney romāns “Ticiet man” (apgāds “Kontinents) ir lieliska, aizraujoša lasāmviela psiholoģisko trilleru cienītājiem. Te ir gan neskaitāmi sižeta kūleņi, gan spilgta traumēta varone, kas izmisīgi cenšas atšķirt patiesību no meliem, pati nepārtraukti tēlodama.

Stokholmas virtuve

Hannas Lindbergas otrā romāna “Stokholmas virtuve” fokusā ir augstas klases restorānu bizness. Tomēr stāsts nav par ēdienu un tā gatavošanu, bet par cilvēku izmisīgu skrējienu pēc naudas, varas vai slavas.

Maijas Pohodņevas un Modra Pelša “Prāgas pastkartes” un citi romāni

Veidot naida simetriju, šifrējot Prāgas pastkartes jeb lieliskais atvaļinājums kopā ar Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi. Par Maijas Pohodņevas un Modra Pelša spriedzes romāniem.

Slepenā dziesma

Krievu rakstnieces Valentīnas Nazarovas romāns “Slepenā dziesma” ir kā lielisks stipra dzēriena malks, piesātināts ar bagātu notikumu, emociju, kaislību, ģitāras skaņu, ķērcošu dziedātāju balsu, mīlestības, seksa, alkohola un narkotiku buķeti, kam pa virsu kā ķirsis kokteilī uzsprausts (iespējams?, reāls?) noziegums (i).

Kā izdzīvot tiem, kas izdzīvoja

Viņi izdzīvo šaušanā, un viņiem jāmācās dzīvot no jauna. Nupat Latvijā izdotajā (apgāds “Kontinents”) Noras Robertsas romānā “Noķer mani, ja vari” viena diena iepirkšanās centrā nekad vairs nebeidzas un nekļūst par pagātni. Romāna varoņiem pēc izbēgšanas no asinspirts nākas rēķināties ar šīs veiksmes sekām. Viņi cenšas tikt galā ar traumu, katrs meklējot savu ceļu. 

Martina Hāge “Uz mūžu. Līdz sestdienai”

Stāsts par šķiršanos ir stāsts par izdzīvošanu. Par izmisīgu psiholoģisku un emocionālu cīņu pašai ar sevi, kad gaidi aizritam katru nākamo minūti, lai to varētu izsvītrot kā laimīgi pagājušu, kad katru dienu pavadi, it kā rāpjoties augšup pa stāvu klinti bez stiprinājumiem, tikai ar nagiem cērtoties akmenī vai taustoties pēc atbalsta uz niecīgiem izciļņiem. Kad mūsu līdzšinējā pasaule sabrūk, sajūta ir vienāda, neatkarīgi no tā, kas sabrukumu izraisījis.

Astotā nakts. Romāns-brīdinājums

Sebastiana Ficeka otrā latviski tulkotā grāmata “Astotā nakts” ir ne tikai dinamisks spriedzes romāns ar bēgšanu, pakaļdzīšanos un minamām / atrisināmām mīklām, bet arī baiss brīdinājums, par ko var izaugt nesaprātīgu cilvēku spēlītes sociālajos tīklos un ārpus tiem.

Asins māsas

Žurnālistes un rakstnieces Džeinas Korijas (Jane Corry) otrais romāns “Asinsmāsas” (Blood Sisters) ar lielu spēku ievelk lasītāju cilvēcisko kaislību pasaulē, vienlaikus liekot ar neatslābstošu interesi sekot līdzi sižetam un ik pēc brīža sev jautāt – un kā rīkotos tu? Šis ir ne tik bieži sastopamais gadījums, kad lasītājs jūt līdzi katram no grāmatas varoņiem. 

Pirms tu aizej

Klēras Svotmenas (Clare Swatman) romāns “Pirms tu aizej” (Before You Go) ir smeldzīgs, bet niansēti skaists ceļojums divu cilvēku dzīves un mīlestības pēdās. Stāsts sākas brīdī, kad Zoī vīrs Eds iet bojā negadījumā. Viss turpmākais ir izmisīgi Zoī mēģinājumi pārrakstīt abu attiecību vēsturi ar mērķi atgriezt Edam dzīvību. Bet varbūt romāns ir liela metafora un vēsta par atmiņām, kurās cenšamies saglabāt tikai labo un skaisto, tādēļ mums šķiet, ka esam mainījuši realitāti.

Bērns. Sebastiana Ficeka romāns “Es – slepkava”

Aizraujošs sižets, kas neļauj nolikt grāmatu malā. Maksimāla spriedze. Skarba tēma, kas atgādina par cilvēces baisākajām netikumu dzīlēm. Sirsnīga draudzība un mīlestība, kas spēj dziedināt desmit gadus asiņojošu brūci. 

Paiperes efekts. Sūzana Elizabete Filipsa “Mana spožākā zvaigzne”

Spridzīgi dialogi, neordināra, stipra galvenā varone, nedaudz kriminālintrigas un spēcīgas jūtas, kas pāraug īstā mīlestībā – jaunajai Sūzanas Elizabetes Filipsas (Susan Elizabeth Phillips) grāmatai “Mana spožākā zvaigzne” piemīt visas laba romantiskā romāna īpašības. Ne jau velti Filipsa tiek dēvēta par vienu no romantiskā romāna karalienēm.

Stāsts par īstu vīrišķību

Roiss Skots Bakingems (Royce Scott Buckingham) ir amerikāņu bestselleru autors, kurš, šķiet, raksta visu – sākot no bērnu grāmatām un fantāzijas un beidzot ar juristu trilleriem. Tieši tāds trilleris, kura galvenajās lomās darbojas juristi, ir romāns “Strupceļš”. 

Kurš izkaisīja Mikimoto pērles

Aizraujošs spriedzes romāns par arhitektūru, apburošs psiholoģisks trilleris, – tā dažos vārdos tiek raksturots J.P.Delaney romāns “The Girl Before”, kurš angļu valodā iznācis vien 2017.gada sākumā un jau nepilnu mēnesi vēlāk tiek izdots arī latviski ar nosaukumu “Mikimoto pērles” (apgāds “Kontinents”). Internetā par autoru atrodams tik vien, kā informācija, ka šī ir viņa pirmā grāmata ar tādu pseidonīmu, tomēr bestsellerus ar citiem vārdiem viņš esot drukājis arī agrāk.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s