Nenotikusi mīlestība

Janas Veinbergas stāstu krājums “Nenotikusi mīlestība”

Stāstu krājums “Nenotikusi mīlestība – tie ir desmit skaisti, smeldzīgi stāsti par mīlestību. Katrs ataino skumjo vai brīnišķo patiesību, ka mīlestība ir sāpes un svētlaime vienlaikus. Nav iespējams viens bez otra. Tomēr cilvēki nekad nepārstās mīlēt. Kaut neskaitāmas reizes vīlušies, raudājuši par neatbildētām jūtām, ilgojušies, cerējuši un grimuši izmisumā, mēs tik un tā mīlēsim. Jo ne jau prieka dēļ kāds mīl. Mīlestība liek just, ka dzīvojam. Bez tās mēs esam tikai šķindoši zvārguļi vējā.

Šie ir stāsti, kuri visdažādāko iemeslu dēļ nebeidzas ar tradicionālo „happy end”. Cik stāstu gan dzīvē tā beidzas? Tādēļ tas vārds nosaukumā — nenotikusi. It kā jau nepareizi. Patiesībā mīlestība ir un līdz ar to arī notikusi. Bet kaut kā ne līdz galam. Katru reizi kaut kā mazliet pietrūkst. Un īstenībā jau visi stāsti par mums ir nenotikuši. Jo tad, kad mūsu dzīve ir notikusi, tā ir beigusies.

Izdevniecība Zvaigzne ABC par grāmatu raksta: ”Latviešu rakstnieces, romāna “Liktenīgā atgriešanās” autores pirmais stāstu krājums, kurā psiholoģiski dziļi, daudzveidīgi un pārsteidzoši tēloti dažādi likteņi un likteņu samezglojumi. Ikkatrs stāsts ir kāds mīlasstāsts, īpašs notikums cilvēka dzīvē. Un neatkarīgi no tā, vai to piedzīvo no bērnu nama izbēgusi pusaudze vai pensionēts kapracis, tas liek izdarīt grūtu izvēli, pēc kuras atpakaļceļa vairs nav. Romantiska un skaudra grāmata.”

Zvaigzne ABC