Video

Laikraksta “Konteksts” videorecenzija par romānu “Mākoņaina nakts”

“Mākoņaina nakts” Jana Veinberga, Zvaigzne ABC, 2020, Recenzijas autors: Ingus Barovskis

Šī un citas recenzijas “konTEKSTA” YouTube kanālā: https://youtu.be/5nrqiUyD9mM

Autore brīdina, ka recenzija satur maitekļus. Recenzijā ir daudz atzinības vārdu un recenzijas autors gatavs grāmatu lasīt vēlreiz, arī zinot sižeta pavērsienus. Tomēr, ja gatavojaties grāmatu lasīt, autore iesaka vispirms izlasīt grāmatu un tikai tad skatīties recenziju.

11.01.2021.

Raidījumā “Grāmatu kods” saruna par romānu “Mākoņaina nakts”

Par romantiskajiem un parastajiem detektīviem. Par žanru literatūru un tās popularitātes cēloņiem. Par “Mākoņainu nakti” un to, kas jaunajam detektīvromānam kopīgs ar detektīvromānu “Svešais draugs” (izmeklētāji Stass un Lauma, protams), par Pētera Hēga “Sūzanas efektu”. Tās ir tikai dažas tēmas, par kurām 2020.gada 26.decembra raidījumā “Grāmatu kods” sarunājas apgāda Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka, rakstnieks Arno Jundze un rakstniece Jana Veinberga.

26.12.2020.

“Žanrā tikai meitenes”. Trīs detektīvromānu atvēršanas pasākums

Lai rosinātu diskusiju par detektīvžanru Latvijā un iepazīstinātu lasītājus ar jaunākajiem darbiem, apgāds Zvaigzne ABC ielūdz un Rīgas Centrālajā bibliotēka 2018.gada 7.jūnijā rīkoja pasākumu, kurā iepazīstināja ar trīs rakstniecēm Ingunu Dimanti, Aiju Mikeli un Janu Veinbergu un viņu jaunākajiem detektīvromāniem. Ingunas Dimantes “Nāve kraukļu ciemā” ir autores trešais romāns. Aija Mikele (agrāk Zuja) ir septiņu romānu autore, Aija Mikele iepazīstināja ar savu jaunāko detektīvromānu “Kritušais eņģelis”.

Janas Veinbergas romāns “Svešais draugs” ir jau otrais rakstnieces darbs, kuram viņa piešķīrusi žanra apzīmējumu „romantisks detektīvs”. „Ikdienā jau vairākus gadus palīdzu sadarboties cilvēkiem un organizācijām, lai uzlabotu izglītības kvalitāti. Tas ir dinamisks un daudzkrāsains darbs, kurš nekad neapsīkst. Tomēr būtiska manas sirds daļa vienmēr piederēs rakstniecībai. Pabeigts stāsts, izdevniecībā iesniegts romāns, mana grāmata lasītāja rokās piešķir dzīvei to dimensiju, par kuru saka: ES ESMU… Es esmu tā, kurai jārada stāsti. Īsāki un garāki.” Tā sevi raksturo autore Jana Veinberga.

Raidījumā “Dzīvīte brīvdienās” par stāstu krājumu “Vēl viena diena”

Tikšanās ar rakstnieci Janu Veinbergu un mākslinieci, grāmatu ilustratori Kristu Annu Kreišmani. Andris Bulis izvaicā par jaunā stāstu krājuma “Vēl viena diena” tapšanu. Bārbala Simsone stāsta par citiem apgāda “Zvaigzne ABC” jaunumiem. 17.02.2018.

Raidījums “Dzīvīte” 23.08.2012.

“Zvaigzne ABC” jaunākais grāmatu apskats. Zanes Kilblokas grāmata “Pipars un oga”, Andris Bulis iepazīstina ar neparastu stāstu krājuma “Nenotikusi mīlestība” autori Janu Veinbergu un izvaicā Viju Kilbloku par citiem jaunumiem.